Jak vypnout samovolné načítání cookies od záložek?

Podpora a diskuse věnovaná webovému prohlížeči Mozilla Firefox pro desktop.
jadd

Jak vypnout samovolné načítání cookies od záložek?

Příspěvekod jadd » 22.12.2015 21:54

Zjistil jsem, že když změním nastavení práv pro cookies tak, aby se mě prohlížeč ptal, ptá se mě už při startu nebo po navštívení panelu s náhledy záložek about:newtab. Když mi vyskočí dialog pro cookies, nerespektuje to zaškrtávací políčko třeba k přijmutí všech cookies pro stránku kterou zrovna přijímám. A ještě chci upozornit, že se mi ukládají do about:permissions i cookies třetích stran, které si prohlížeč načítá ze stránek které mám uložené v záložkách a z nichž si načítá ty náhledy do about:newtab. Už jsem celé about:permissions mazal a ještě ten den se zaplnilo stranami o nichž mi prohlížeč nedal vědět jestli je chci přijmout, když jinak na ostatní cizí strany, které si běžně načítám z panelů se ptá.
Dialog pro cookies se projevil až po instalování doplňku cookie controller, zřejmě mi nastavil nějakou interní volbu* pro tohle chování, které mi ale vyhovuje, jen nevím která volba tohle chování řídí. Všechno o čem jsem psal výše se projevuje i v safe-modu, tedy doplňky jsou neaktivní.
Je normální chování firefoxu, že mi samovolně načítá cookies třetích stran, ze stránek které mám uložené v záložkách, když ty záložky jsem ukládal jen pro formu odkazu, který bych si chtěl otvírat až budu sám chtít?

PS: Vlákno které předcházelo tomuto
PS1: Bez registrace už do fora není možno psát?
* Tak volbu už znám 1 a tudíž už doplňěk nepotřebuju.

Zpět na “Mozilla Firefox”