Nástroje - Možnosti - Zabezpečení Vyřešeno

Diskuse věnovaná testování a lokalizaci aplikací Mozilla a rozšíření do češtiny.
poljos
Kontaktovat uživatele:

Nástroje - Možnosti - Zabezpečení

Příspěvekod poljos » 20.12.2015 22:14

Dost překvapující změny nastaly i tady (viz obrázek):

nastr-moznosti-zabezp.jpg

Že blbnou autoři Firefoxu - to je už známo, ale asi se k tomu přidávají i překladatelé české verze.
Co znamená: Pamatovat si přihlášení pro tuto stránku? To jako pro stránku Zabezpečení?
Dále - vpravo - se léta drželo tlačítko Zobrazit hesla. Podle mě plně vystihovalo to, co se za ním ukrývalo...
Asi zastaralo, Uložená přihlášení někomu zřejmě připadají výstižnější. Papežštější než papež?
Když mi něco nejde a ostatním ano - je chyba určitě u nich! Servisman od Firefoxů je mimo provoz, musíš to opravit sám!
JAK SI TO OPRAVÍŠ SÁM? - nakoukni, než začneš nadávat na Firefox! V nabídce Nápověda je opravdu Nápověda!

Mikk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástroje - Možnosti - Zabezpečení  Vyřešeno

Příspěvekod Mikk » 21.12.2015 10:01

Libí se Vám má odpověď? Sledujte nás a aplikace Mozilla na webu Mozilla.cz, Twitteru nebo Facebooku.

roj

Re: Nástroje - Možnosti - Zabezpečení

Příspěvekod roj » 26.12.2015 00:02

Před chvílí jsme ty hesla hledal, když jsem se sem chtěl přihlásit z nového PC a taky mě to dost zmátlo. Blbnutí je všeobecný jev, asi je to přírodní zákon.

Mikk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mikk » 28.12.2015 10:19

Myslím, že chybu může udělat každý. V tomhle případě jsem chybu udělal i já při kontrole navrženého překladu toho řetězce. Pro další verze Firefoxu je to už opravené.

Děkuji za nahlášení a za chybu se omlouváme.
Libí se Vám má odpověď? Sledujte nás a aplikace Mozilla na webu Mozilla.cz, Twitteru nebo Facebooku.

poljos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod poljos » 28.12.2015 13:17

Možná by se šikla na kartě uložených hesel možnost exportu a importu hesel do/ze souboru (nejen import z nainstalovaných prohlížečů). Divné je to nejen ve Firefoxu, že prohlížeče tuhle možnost (přímo) samy nenabízejí. Přitom ztráta hesel je dost častá. Vývojáři by alespoň měli možnost přemýšlet o něčem užitečném...
Když mi něco nejde a ostatním ano - je chyba určitě u nich! Servisman od Firefoxů je mimo provoz, musíš to opravit sám!
JAK SI TO OPRAVÍŠ SÁM? - nakoukni, než začneš nadávat na Firefox! V nabídce Nápověda je opravdu Nápověda!

Mikk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mikk » 28.12.2015 14:48

Export/import hesel do souboru je zajímavá otázka, každopádně si nejsem jistý jeho použitelností. Pokud nepoužíváte hlavní heslo Firefoxu, můžete zazálohovat soubory z profilu Firefoxu. Pokud ano, musel by být export šifrovaný a tím pádem nesmíte zapomenout hlavní heslo.

Každopádně pro export hesel se dá použít Password Exporter. Pokud myslíte, že by to mělo být přímo ve Firefoxu nějak řešené, nejlepší zadat do Bugzilly.

poljos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod poljos » 28.12.2015 16:40

Myslel jsem tím jednodušší řešení, než cpát do prohlížeče další rozšíření, anebo se hrabat ve složce profilu (o kterém většina uživatelů ani neví, že existuje). S Bugzillou nemluvím, rozkmotřili jsme se. :-)

Mikk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mikk » 30.12.2015 11:48

Potom asi nemohu moc víc udělat.

Zpět na “Lokalizace a testování aplikací Mozilla / rozšíření”