Synchronizace s Androidem

Podpora a diskuse věnovaná poštovnímu klientu Mozilla Thunderbird.

Re: Synchronizace s Androidem

Příspěvekod homi » 26.06.2011 17:18

Stale resim synchronizaci ukolu v TB s Androidem, ubehl nejaky cas, je neco noveho? Jak je to s tim remeberthemilk? Neni to placene? Plugin pro TB jiz neni k dispozici, nevite proc, pripadne, kde jej najdu? Vse ostatni (kontakty,maily,kalendar) mi fungue OK, at uz pres Google nebo MyPhoneExplorer, bohuzel jen ty ukoly ne. Ukoly na Google jsou moc slabe, dal bych prednost TB(tedy Lightning) - Android.
homi

Příspěvekod Scibex » 07.09.2011 13:01

Na synchronizaci všeho se vším používám toto: https://www.memotoo.com/index-zdarma.php

Synchronizuje mi kontakty starého (hloupého telefonu) a smartphonu.
Google kalendář, kontakty, úkoly, maily s Thunderbirdem (více účtů). Dokáže také Outlook, Live, Evolution atd.
Synchronizaci také mezi Hotmailem, Yahoo, Skype, Facebook, Twitter atd (více účtů).
Dále synchronizaci záložek atd. To vše napříč operačními systémy.
Základní varianta je zdarma (co si víc přát:-)) a pokud nejste velcí pisálkové a plánovači, tak s tím vystačíte.
V opačném případě mi to stojí třetinu krabičky cigaret či jedno pivčo na měsíc. Což osobně oželím.
Scibex

Příspěvekod homi » 07.09.2011 14:50

Jste si jist, ze to umi i ukoly? Vidim tam jen kontakty a kalendar. Jeste jsem to neinstaloval, tak preposilam z navodu:

Contacts
Calendar
Files: - only file < 25 MB will be sync
- only the "Files" folder of "My Files" will be synchronized
- subfolder will not be synchronized
Pictures: - only the "Pictures" folder of "My Files" will be synchronized
- subfolder will not be synchronized
Videos:
homi

Příspěvekod Scibex » 07.09.2011 15:17

Jste si jist, ze to umi i ukoly? Vidim tam jen kontakty a kalendar.

Osobně používám Thunderbird/Ligthning a doplněk Funambol.

Na webu instrukce Můj seznam ůkolů -> Synchronizuj moje úkoly -> Vyberu svého klienta (u mne Thunderbird) -> vyberu doplněk (osobně mám dlouho odzkoušený Funambol). Pak je tam hezky uvedený postup a co máte vyplnit.

adresa serveru: https://sync.memotoo.com/syncml

uživ. jméno ...

heslo ....

Můj adresář Contacts / Remote name: contact
.
.
Můj kalendář Calendar / Remote name: calendar
.
.
Můj seznam úkolů Tasks / Remote name: task
» Synchronizovat některé Memotoo kategorie? - další upřesnění nastavení synchronizace
» Synchronize only uncompleted tasks? - - další upřesnění nastavení synchronizace
Scibex

Příspěvekod homi » 13.09.2011 08:06

JJ, taky jsem si pak vsiml toho Funambolu, ze toho umi asi vic (zkousel jsem prvni (default) Zindus). Ovsem na mem FF 3.1.14 Funambol nefunguje - plugin neni kompatibilni. Zkousel jsem tedy nainstalovat 6tkovou verzi, Funambol asi bude fungovat, ale mam problemy s nekolika pluginy, ktere s 6kou nejedou, napr. pro mne hodne dulezity Evernote. Jakou verzi FF pouzivas?
homi

Příspěvekod Scibex » 13.09.2011 09:36

"Naneštěstní" si aktualizuji manuálně. Právě z důvodu, že některé zaběhlé a pro mne potřebné doplňky přestanou fungovat. Tímto se tomu vyhnu a oželím, že nemám tu nejaktuálnější verzi. Teď, když verze běží, jak na běžícím pásu, by mohli v neopodstatněných případech tuto "závislost" na konkrétních verzích vypnout.

pozn.: Jinak zkus doplněk Addon Compatibility Reporter (jak pro FF, tak i por TB). Tímto vypneš kontrolu závislostí. Nainstaloval jsem si tedy addony v TB, které bych jinak nemohl používat. Doteď mi nic nepadá ani nic není ovlivněno případnou nekompatibilitou.
Scibex

Příspěvekod homi » 13.09.2011 13:53

Dik za tip. Tu 6 jsem samozrejme instaloval zkusebne, stale jedu na trojce. Spis mne zarazilo, ze ten Funambol s verzi 3.1.14 nefungoval, i kdyz tam nejaky plugin pro trojku byl, tedy asi pro nejakou starsi trojku (pro to ten dotaz).
homi

Příspěvekod konec » 19.09.2011 12:11

Funambol na vyšší verze (5 a výš) patrně nebude. Dlouho jsem jej spokojeně používal, ale nevypadá to, že autor doplněk bude tvořit dále. Nyní používám MyPhoneExplorer. Je to synchro lokální ale jde to. Bohužel to samozřejmě nesynchronizuje úkoly :-(.
konec

Příspěvekod Scibex » 19.09.2011 13:34

Na stránkách Memotoo (jak jsem uváděl dříve https://www.memotoo.com/index-zdarma.php), je případně na výběr více doplňků. Chce to jen najít ten "svůj".
S tím koncem Funambolu nevím, nevím. Vždy to trochu s novými verzemi trvalo (proto neaktualizuji TB i FF "jak vzteklý"), ale vždy se objevily. Pokud se nemýlím Funambol dělá komunita více lidí a ne jen jeden človíček. A kdyby, tak mu moc děkuji:)
Scibex

Příspěvekod homi » 19.09.2011 13:47

Prave, ze verze Funambolu pro TB 5. a 6. existuje a a asi funguje, resp. jde nainstalovat. Konflikt je s posledni 3kovou verzi 3.1.14.
homi

Předchozí

Zpět na Mozilla Thunderbird