Nastavení vyhledávání

Podpora a diskuse věnovaná webovému prohlížeči Mozilla Firefox.

Nastavení vyhledávání

Příspěvekod Ajvngou » 19.02.2010 12:15

Když jsem kdysi do klasického vyhledávacího řádku (prostě tam, kam píšete normálně adresu stránek) nějaké slovo (ne adresu), automaticky to vyhodilo výsledky hledání v seznamu.cz. Teď mi to ale háže výsledky z Qip.ru a to je děs. Díval jsem se v nastavení , ale nenašel jsem. Poradí někdo, jak nahodit zpátky vyhledávání pro seznam ?
Ajvngou

Re: Nastavení vyhledávání

Příspěvekod RiP » 19.02.2010 14:50

Zadejte do adresního řádku about:config a v předvolbě keyword.URL si nastavte požadovaný vyhledávač. Pokud položku obnovíte na výchozí hodnotu, bude vyhledávat Google.
"Je nový den!" (Nejkrásnější výkřik) - z knihy Karpatské hry
RiP

Příspěvekod bitkar » 20.02.2010 18:39

ahoj mam podobny problem. Jenze se stranka generuje nekde u me v pocitaci a ja to nemuzu za boha najit.

At do adresniho radku napisu COKOLIV, tak se adresa v radku zmeni na:

http://COKOLIV/Default.aspx?pid=Login&R ... fault.aspx

a objevi se mi stranka nejakeho ARVIXE.net asp hosting - sign up to control panel. dole je napsano powered by dotnetpanel.

Divny je, ze se mi to deje uz od cisty instalace win i FF. Nemuzu to najit, nemuzu se toho zbavit, v nastaveni firefoxu to neni, v registru windows to neni, na disku se mi to nepodarilo najit taky. V about:config mam zadanej google. Fakt nevim jak se toho zbavit.

Zna to nekdo? Vi nekdo jak se toho zbavit a mit defaultni hledani pres google pokud napisu do adresniho radku proste slovo?
bitkar

Příspěvekod Návštěvník » 20.02.2010 18:43

jeste podotknu, ze na kompu mam nainstalovany stejny veci jako predtim nez jsem reinstaloval win. Nic ohledne zadnyho hostingu ani niceho podobnyho jsem si neinstaloval. Pocitac vicemen slouzi k beznym vecem jako webbrowsing, upravy fotek apod. Nic vic.

jinac kdo by mel nejakej napad, tak klidne mluvte odbornejc. Pocitacum pomerne hovim, ale na tomle jsem stravil pul dne a fakt nevim.
Návštěvník

Příspěvekod RiP » 20.02.2010 19:05

Zdravím.
bitkar píše:At do adresniho radku napisu COKOLIV, tak se adresa v radku zmeni na:

To COKOLIV se týká jenom slov, nebo i adres? Jinými slovy, existující adresy zobrazí FF normálně? Je stejný problém i v jiném prohlížeči? Přes koho jste připojen k internetu a jaké máte nastavené DNS servery? Napadlo mě, jestli to není záležitost DNS serveru, kdy na neexistující doménu vrací nějaký reklamní odkaz. Takto to třeba dělají i populární servery OpenDNS, kdy namísto chybové stránky webu vrátí svou reklamní stránku s vyhledávačem.
Ověřit to můžete snadno tak, že si v systému nastavíte jiné DNS servery, například můžete využít DNS Googlu, mají pěkné IP adresy :) : 8.8.8.8 a 8.8.4.4.
"Je nový den!" (Nejkrásnější výkřik) - z knihy Karpatské hry
RiP

Příspěvekod Návštěvník » 20.02.2010 21:03

providerem to neni, je to mistni wifi provider (provideruv provider je tusim casablanca). (zmena DNS nepomohla) To co se zobrazi ani neni tak vyhledavaci stranka ale nejaky login do nejakyho systemu hostingu. To COKOLIV jsou jen slova. Kdyz napisu adresu, klidne bez www na zacatku, tak je to normalni. Deje se to i v IE, ale ten nepouzivam, takze kdyz se toho zbavim aspon jen ve FF, tak mi to i staci, kdyz budu skromny (samozr. zbavit se toho uplne bych rad). Vylozene malware to neni, projizdel jsem cely pocitac antivirem (outpost security suite), spis se to asi nainstalovalo s buhvicim (by me samotnyho zajmalo). Otazkou je jak to najit a jak se toho aspon ve FF zbavit. Zadny toolbary, alternativni vyhledavace apod. veci do pocitace zasadne neinstaluju pokud to jde.
Návštěvník

Příspěvekod poljos » 20.02.2010 22:20

Napiš si do adresního řádku about:config (odentruj) a postupně si vyfiltruj položky browser.fixup.alternate.prefix - nastav si www. (včetně tečky), pak browser.fixup.alternate.suffix - nastav si .cz (opět i s tečkou). Pokud tam uvedené hodnoty už máš, zkus Firefox spustit v nouzovém režimu (Start - Všchny programy - Mozilla Firefox) - předtím zavři všechna okna prohlížeče. Třeba dělá neplechu nějaké rozšíření.
Když mi něco nejde a ostatním ano - je chyba určitě u nich! Servisman od Firefoxů je mimo provoz, musíš to opravit sám!
Možnosti, nastavení, předvolby - nakoukni, než začneš nadávat na Firefox! V nabídce Nápověda je opravdu Nápověda!
poljos

Příspěvekod bitkar » 20.02.2010 22:39

no luck, ty hodnoty tam mam a nouzovej rezim taky neprinesl sve ovoce ani zeleninu. Ani reset co se tam nabizel, nic. Furt to tam je, i v nouzaku, vsude a furt. Nejde nejak zjistit odkud to ten firefox bere?
bitkar

Příspěvekod Shar » 20.02.2010 22:44

Spíš bych to viděl na zavirovaný počítač, takže ho projeď svým antivirovým programem - i v nouzovém režimu počítače (mačkat F8 hned po obrazovce systému BIOS) a následné nějakými antispywarovými programy: Spybot či SuperAntispyware (ten taky spustit v nouzovém režimu počítače).
Shar

Příspěvekod bitkar » 20.02.2010 23:59

tak jsem zkusil nekolik antispyware a ostatni *ware programu a nic. Zato jsem nastavil ptat se na povolovani cookies (bezne to tak mam, tentokrat jsem se na to vyprd a zkusil tomu verit) a pri tom to chce cookie a kdyz nepovolim, vznikne smycka presmerovani a nedostanu se na to svinstvo.
Virus jsem uz nevidel leta letouci, nejsem lama. Hlavne je ten system ciste nainstalovanej (komplet nova instalace s formatem celyho partitionu a cistou instalaci win), coz teda nemusi nutne znamenat cistotu, ale nejak mi neni jasny, kde by se virus vzal. Neni to uplne pravdepodobny. Ale je fakt, ze to vypada na nejakej virus.
bitkar

Další

Zpět na Mozilla Firefox